• Chcete se věnovat výslovnosti, ale nevíte, jak na to?
  • Nejste si jistí tím, jak a kde se tvoří konkrétní hlásky?
  • Chcete umět zprostředkovat studentům, jak mluvit správně?
  • Nechcete trávit spoustu času s přípravou výslovnostních cvičení?
  • Zajímají vás tipy, jak trénovat výslovnost přitažlivě a pochopitelně?
Míši workshop byl pro mě něčím zcela novým, dozvěděla jsem se na něm plno nových a užitečných informací a tipů. Díky němu už vím, jak studentům vysvětlit, kde a jak tvoříme české hlásky. Taky jsem se dozvěděla, s čím mají problém studenti z konkrétních zemí a na co je potřeba se u nich hlavně zaměřit. Určitě bych se na Míši workshop přihlásila znovu, je vidět, že je v tomto oboru profesionálkou!
Lucie Masopustoválektorka, Czech Courses Praha
Mám zkušenost s výukou fonetiky v zahraničí. Pomáhám s přípravami árií operním zpěvákům, kteří na textech pracují většinou bez jakékoliv předchozí zkušenosti s češtinou. Na Míšu jsem se už několikrát obrátila s prosbou o pomoc, když jsem narazila na jevy, které jsem neuměla cizinci vysvětlit, případně když se mi nedařilo předat studentovi správnou výslovnost určité hlásky. Míša mi vždy ochotně vysvětlila teorii a pomohla najít způsoby, jak ve výuce uspět, za což jsem jí velice vděčná!
Klára Moldoválektorka, T. G. Masaryk Czech School Chicago
Pro workshop o výslovnosti jsme se rozhodli, protože tato oblast výuky pro nás vždycky byla velkou výzvou a všichni jsme cítili, že bychom zde ocenili nové nápady. Doufali jsme, že se dozvíme o metodách, jak výslovnost učit zábavně a interaktivně, což se nám určitě splnilo. Paní Paldusová nám také odpověděla na všechny naše otázky. Z workshopu jsme odešli nadšení a motivovaní více zařazovat výuku výslovnosti do lekcí.
Karolína Zlámalovávedoucí, Czech Courses Brno
  • Představím vám aktivity a způsob zapojení do lekce, aby byly efektivní a zábavné.
  • Naučím vás jednoduše vysvětlit a procvičit artikulaci jednotlivých hlásek.
  • Ukážu vám, jak si snadno vytvořit vlastní výslovnostní materiály.